WANILIA – uwodzicielski zapach

Na pewno każdy z Was zna wanilię, jej aromat i wygląd… ekhm laski wanilii. Ale na pewno nie wiecie, że wanilia była i jest uznawana za afrodyzjak. Wprawdzie bardzo delikatny, ale już Aztekowie, a po nich Francuzi dodawali ją do czekolady. Kobiety z Ameryki Południowej, aby uwieźć mężczyznę, podawały mu napój czekoladowy z zatopioną w nim laską wanilii. W Kamasutrze za to wanilia uznawana była za najsilniejszy afrodyzjak. 

Sama wanilia to strączki jednego z rodzajów orchidei (wanilia dosłownie oznacza „mały strączek”). Zakwita jedynie w nocy i musi być zapylona w ciągu kilku godzin, a żeby tego było mało, to kwitnie raz na 2-3 lata. Zebrane strąki nie pachną w ogóle, więc suszy się je przez kilka miesięcy, pozwala leżakować i w końcu wędzi, dzięki czemu powstają małe, czarne laseczki, o charakterystycznym aromacie i wyglądzie, które na co dzień możemy spotkać w sklepach. 

wanilia 2

W zależności od podanej ilości przyprawa ta może mieć działanie uspokajające lub pobudzające. Inhalacje z wanilii przyczyniają się do pobudzenia krążenia, co zmniejsza problemy z erekcją. Zarówno smak jak i zapach strączków wanilii wzbudza pożądanie i podnosi libido. Jest to chyba jeden z najpopularniejszych zapachów na świecie. Dodawany do ciast, deserów, czekoladek, ale także do kosmetyków – perfum, płynów do kąpieli, balsamów do ciała, pomadek do ust. Partner_ka pachnący wanilią to dopiero smakowity kąsek 🙂 

Oprócz dodawania do potraw i deserów ziarenek wanilii, warto samemu przygotować cukier waniliowy oraz ekstrakt z wanilii. Do słoiczka ze zwykłym cukrem wystarczy włożyć przecięte na pół laski wanilii; można je również zalać alkoholem – później już tylko wystarczy się uzbroić w cierpliwość i czekać, aż alkohol i cukier przejdą aromatem wanilii. Domowy cukier waniliowy nie ma porównania z kupnym. Spróbujcie, a na pewno poczujecie różnicę. Mój stoi na półce i zawsze dodaję go tam, gdzie stosuję cukier. 

keep-calm-and-love-vanilla-2

 

Źródła: 

http://kobieta.interia.pl/kuchnia/przysmaki/news-wanilia-aromatyczny-afrodyzjak,nId,405781

http://polki.pl/walentynki_kulinarne_afrodyzjaki_artykul,10009367.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *