SZPARAGI – zielona strzała Amora

Szparagi to jeden z bardziej znanych afrodyzjaków. Jadane od niemal 3 tysięcy lat. Pierwsi zajadali się nimi starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Szejk Umar Ibn Muhammed Al Nefzawi napisał w „Aromatycznym ogrodzie”:

” Smażone z żółtkami w tłustym mleku wielbłądzim i miodzie powodują, iż męski członek jest w pogotowiu dzień i noc.

 

szparagi 2

Największą popularnością cieszyły się szaragi na dworze Ludwika XIV, skąd trafiły na inne dwory europejskie. Zostały uznane za warzywo, które najbardziej budziło pożądanie. Zbigniew Kuchowicz w „Miłości staropolskiej” pisał o nich, że rodzą chucie lubieżne i skłaniają do miłostek. 

 

 

 

 

 

Dzisiaj również szparagi są uważane za afrodyzjak. Dzięki naukowcom wiemy, że szparagi obudzają produkcję hormonów i rozpalają zmysły. Oprócz tych jakże istotnych walorów są również bogatym źródłem witamin, żelaza, potasu i fosforu. Zawierają również wspomagający płodność cynk.

szparagi 3

Nie da się również ukryć, że już sam kształt przywodzi na myśl seksualne skojarzenia 😉  

Szparagi mają delikatny smak, dlatego warto przyrządzać je w prosty sposób, z niewielką ilością dodatków – tak, aby nie tłumić aromatu. 

szparagi 4

Sezon na szparagi już się rozpoczął, więc można zacząć szaleć w kuchni. Jeśli mieszkacie w Warszawie polecam Wam wyprawę do Gospodarstwa Majlert, gdzie kupicie najlepsze szparagi. Z pierwszych zakupów wróciłam z niemal trzema kilogramami tego zielonego złota i muszę Wam powiedzieć, że były rewelacyjne. Nie polecam szparagów z marketów, gdyż zwykle są łykowate i raczej stare – moje pierwsze spotkanie ze szaragami było właśnie takie i straciłam do nich serce na ładnych parę lat. 

szparagi 5

Powiem Wam coś jeszcze… testowaliśmy ich afrodyzjakowe działanie razem z moim ukochanym i… możemy potwierdzić, że DZIAŁAJĄ! 🙂 Tak więc życzę miłej konsumpcji 🙂  

szparagi 6

Źródło:

Barbara Jakimowicz-Klein „Kuchnia erotyczna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *