Owocowy raj tylko dla dorosłych (MALINY) (TRUSKAWKI)

Oooooooch! To jest dopiero deser! Z początku łagodny, delikatny, ale po chwili… uderza mocno do głowy 🙂 W sam raz na zwieńczenie letniej randki – na pewno też doda Wam odwagi w miłosnych ekscesach 😉 Musicie go zrobić!

Składniki:

♥ 700 ml różowego wina półsłodkiego

♥ 250 g truskawek

♥ 2 łyżki ksylitolu

♥ 250 g malin

♥ 100 g borówek amerykańskich

♥ bita śmietana i owoce do dekoracji

♥ 7 łyżeczek żelatyny

Wykonanie:

50 ml wina doprowadzić do wrzenia, zdjąć z gazu i dodać żelatynę. Mieszać aż do jej całkowitego rozpuszczenia. Pozostałą część wina przelać do rondla, podgrzać delikatnie, a następnie dodać ksylitol. Mieszać, dopóki ksylitol się rozpuści, a następnie dodać rozpuszczoną żelatynę. Wymieszać dokładnie i zostawić do ochłodzenia. Owoce przebrać, umyć, wybrać najładniejsze – muszą być twarde, ale jednocześnie dojrzałe. W salaterce lub formie budyniowej ułożyć pierwszą warstwę owoców. Zalać winem. Wstawić do lodówki, żeby galaretka stężała. Proces powtarzać aż do momentu wyczerpania owoców i wina. Schłodzić w lodówce. Podawać z bitą śmietaną i owocami.

galaretka winna 2

galaretka winna 3

 

 

 

Ten przepis dodaję do konkursu „Truskawkowe pole & naturalnie zdrowe”.  Pamiętajcie, że naturalne i zdrowe produkty – jak na przykład ksylitol – możecie znaleźć w sklepie internetowym: www.naturalniezdrowe.com.pl

Truskawkowe pole & naturalnie zdrowe

Przepis dodaję też do akcji „Truskawkowe szaleństwo 2016” oraz „Wiosenne słodkości 2016”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *