sob. Lip 20th, 2019

MLEKO – płyn życia

3 min read

Chciałam Wam dziś opowiedzieć o mleku. Zanim jeszcze powstał ten blog namiętnie poszukiwałam informacji o afrodyzjakach. Mleko było jednym z tych produktów, które wywołały moje zdziwienie. Nie podejrzewałabym zwykłego mleka o takie działanie ? Aczkolwiek do dzisiejszego worka wrzuciłam kilka ciekawych produktów, które nie są mlekiem odzwierzęcym, czytajcie więc dalej.

Najczęściej pojawiają się informacje o mleku kozim. Ma ono dość specyficzny smak i nie każdy je lubi. Ja kiedyś nie cierpiałam mleka czy sera koziego, dziś dałabym się za nie pokroić. Kiedy czuję na języku smak koziego mleka czy sera mam niemal erotyczne doznania. Widocznie do pewnych smaków trzeba dorosnąć ?

Kamasutra”. Na stronach Kamasutry, czyli bodajże najsłynniejszej księgi o miłości, wspomniane są różne sposoby na zwiększenie męskiej sprawności seksualnej przez spożywanie takich produktów jak właśnie mleko. Dla muzułmanów było to na przykład mleko kokosowe. Podobno piorunującą mieszanką są szparagi z mlekiem – to połączenie, jak twierdzą eksperci, ma bardzo silne działanie. Równie wielką moc ma kawa z odrobiną cynamonu, imbiru i kozim mlekiem.

W dzisiejszym świecie, pełnym wegetarian i wegan, popularność zdobyły również mleka, które przyrządzić można z roślin. Najczęściej wykorzystuje się do tego ziarna lub pestki. Mleko sojowe na dobre już zadomowiło się w Polsce i nikogo nie dziwi już widok tego produktu na sklepowych półkach. Jednak mleko migdałowe, ryżowe, jaglane, owsiane, gryczane czy jęczmienne nadal są dość egzotyczne. Można je jednak bez problemu zrobić w domu i cieszyć się niezwykłym smakiem. Jeśli zajrzycie na koniec moje wpisu, znajdziecie link do przepisów na mleko roślinne.

Całkiem osobną historią jest… mleczko pszczele. Wytwarzane przez pszczele robotnice służy jako pokarm dla młodych pszczół oraz królowej. Dzięki temu, że karmiona jest tylko mleczkiem pszczelim, królowa żyje nawet do 40 razy dłużej niż jej podwładne. Substancje zawarte w tym produkcie działają wzmacniająco na układ krwionośny. Rozszerzają naczynia krwionośne i wyrównują ciśnienie, poprawiają również nastrój – dostarczają energii, zwalczają stany depresyjne, wyczerpanie nerwowe i likwidują zmęczenie fizyczne – brzmi jak cudowny afrodyzjak ?

Z mlekiem wiąże się również legenda Kleopatry, która miała zażywać kąpiele w wannie pełnej mleka… oślego. Od dawnych czasów mleko ośle było cenione jako kosmetyk upiększający. Ośle mleko stosowały również królowa Nefretete oraz cesarzowa Sissi.

Na koniec powiem Wam, że sekret działania mleka jest bardzo prosty. Mleko zawiera argininę, która obecna jest w również w innych pokarmach takich jak jajka, mięso czy orzechy, a sprzyja ukrwieniu narządów płciowych, co ma znaczenie szczególnie dla panów. Jednym słowem – pij mleko, będziesz wielki ?

Źródła: 

http://magia-natury.pl/osly-kleopatra-i-ja-czyli-o-dzialaniu-oslego-mleka-slow-kilka/

www.dziecisawazne.pl/10-przepisow-na-domowe-mleka-roslinne/ 

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/mleczko-pszczele-wlasciwosci-i-dzialanie-lecznicze-zachowaj-dlugowiecznosc-stosujac-mleczko-pszczele_41620.html

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.