sob. Lip 20th, 2019

KREWETKI, KAWIOR, KALMARY – erotyczne frutti di mare

2 min read

Od dziś zaczynamy czas owoców morza. Ale nie wszystkich – na inne przyjdzie jeszcze pora. Przez najbliższe dwa tygodnie skupimy się na krewetkach, kalmarach i kawiorze. Kalmary uwielbiam, kawior lubię, natomiast dobrze przyrządzone krewetki jadłam tylko dwa razy w życiu. Mój ukochany ubóstwia wszelkie owoce morza, ja wolę poprzestać na rybach. Ale nie ma lekko… trzeba będzie teraz testować i krewetki ?

Wszystko, co pochodzi z mórz i oceanów jest uznawane za afrodyzjak, głównie przez związek z boginią, która narodziła się z morskiej piany – z Afrodytą. Okazuje się, że krewetki rzeczywiście mogą pozytywnie wpływać na pożycie seksualne. Mięso tych niewielkich skorupiaków jest bogate w cynk, żelazo, a także kwas asparginowy i jego pochodne. Zawartość tych substancji może powodować zwiększoną produkcję testosteronu, czemu rzeczywiście, w przypadku mężczyzn, może towarzyszyć wzmożony popęd seksualny.

Nie da się ukryć, że również ich erotyczny kształt mocno pobudza wyobraźnię. Kochankowie mogą nawzajem karmić się krewetkami wkładając je palcami prosto do ust ukochanej osoby. Czy może być coś bardziej erotycznego niż taki sposób jedzenia?

Podobne mikroelementy zawierają kalmary. Są uważane za naturalny afrodyzjak, dlatego też poleca się je osobom o obniżonym libido oraz tym, którzy starają się o potomstwo.

Kawior natomiast jest jednym z droższych składników na świecie. Z tego też powodu podaje się go w niewielkich ilościach – jako dodatek. Podobno carowie Rosji jadali go złotymi łyżeczkami. W XVII w. rozpoczynano nim miłosny wieczór we dwoje.

Prawdziwy kawior otrzymuje się z jesiotra. Największą jesiotrowatą jest bieługa, której kawior cenił sobie najbardziej agent 007 James Bond. Jak w krewetkach i kalmarach jest w nim cynk, który podwyższa poziom testosteronu. Wiele osób wierzy również, że ikra z dorsza i śledzia zwiększa moc płciową. Kawior najlepiej serwować z odrobiną czerwonego wina lub szampana.

Afrodyzjakalne działanie owoców morza jest zasługą również selenu, który wraz z witaminą E wpływa na płodność i poprawia kondycję seksualną. Tak więc jedzmy te zdrowe owoce morza i korzystajmy z ich dobroczynnego działania ?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.