JABŁKO – zakazany owoc

Ach! Jabłko to owoc występujący chyba najczęściej w opowieściach i mitach na całym świecie i niemal w każdym czasie. Wystarczy tylko wspomnieć, że to tym owocem Ewa została skuszona przez węża, a później sama kusiła nim Adama. Nieprzypadkowo w języku łacińskim słowo „malum” oznacza „jabłko” i „zło”. Ponadto jabłko jest okrągłe, co symbolizuje doskonałość. Jego kolory to czerwień – kolor krwi, czyli siły życiowej oraz złoto – światłość, bogactwo i życie wieczne. Jabłka mogą również symbolizować kobiece piersi.

The garden of Eden

Od wieków jabłka uważano za afrodyzjak. Np. na słowiańszczyźnie jabłka dawano młodej parze do zjedzenia podczas pokładzin. A gdy ktoś chciał wzbudzić namiętność w innej osobie musiał przez kilka dni nosić jabłko pod pachą, a następnie podarować je wybrance lub wybrankowi. Grecy uważali jabłko za atrybut bogini Afrodyty, a Irlandczycy ofiarowywali je dziewczynom podczas zaręczyn. Podczas Andrzejek wykorzystywane są do wróżb -dziewczyna, która obierze najdłuższą skórkę z jabłka, pierwsza wyjdzie za mąż. Królowie i królowe tego świata używali wyobrażenia jabłka jako insygnium władzy. Owoce te też inspirowały artystów i jubilerów. 

amber apple

Wróćmy jednak do jabłek – afrodyzjaków. Włosi postanowili sprawdzić, jak jabłka mają się do kobiecej satysfakcji z pożycia seksualnego. Badanie, którego wyniki opublikowano w „Archives of Gynecology and Obsterics”, wykazało, że panie, które zjadały 1 lub 2 jabłka dziennie, odczuwały większe pożądanie, a ich ciało było bardziej wrażliwe na bodźce. Naukowcy tłumaczą to zawartą pod skórką jabłek substancją, podobną w działaniu do estradiolu, która zwiększa popęd seksualny u kobiet. Tak więc drogie panie – jedzmy jabłka!

rajskie jablko

Źródła: edziecko.pl, wrozka.com.pl, internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *